26. 6. 2015

Na revma jsou ideální lázně a ucelená rehabilitace

Trápí Vás revmatoidní artritida? Chtěli byste svůj problém řešit komplexně a pod denním dohledem specialistů? Pobyt v našich lázních zaměřený na tento zdravotní problém je ideálním startem pro zlepšení Vašeho života s revmatoidní artritidou.


Rehabilitace a fyzikální léčba jako magnetoterapie, ultrazvuk, kryoterapie, střídavé a galvanické proudy, vířivé, jodové, solfatanové, radonové a bylinné koupele apod. jsou běžnou součástí léčby revmatoitdní artritidy. Poskytována bývá ambulantní formou v nemocnici nebo právě soustředěně v lázních, kde může pacient využívat procedury s přírodním léčivým zdrojem skutečně cíleně a hlavně denně. "Ideální je sirnatá termální voda o teplotě 35 – 36 stupňů Celsia. U pacientů s revmatoidní artritidou zlepšuje periferní prokrvení, teplá voda působí relaxačně a analgeticky. Navíc zmírňuje pocit ztuhlosti. Zevní balneace přírodní sirnou vodou vede ke zvyšování obranných sil v organismu," vysvětluje MUDr. Milena Dědičová, primářka Termálních lázní Velké Losiny.

Proč na revmatoidní artritidu zabírají lázně?

Před úplným propuknutím nemoci dominuje únava,depresivní ladění psychiky,provázané bolestí kloubů,ranní ztuhlostí. Z kloubů jsou nejčastěji postižena zápěstí a drobné klouby na rukou a na nohou. Lázeňská léčba celkově zlepšuje kvalitu života pacientů – vzhledem k cvičení jsou zdatnější a mohou se lépe pohybovat, snadněji vykonávají každodenní aktivity a mohou žít plným nezávislým životem. U horních končetin bývá zlepšena úchopová funkce, jemná motorika a v dalších případech celková mobilita a zmírněna bolestivost. "Cíleně věnujeme pozornost svalům, jejichž atrofie mohou být příčinou deformit a ankyloz. Na psychiku člověka velmi dobře působí příjemné lázeňské prostředí, při vzniku aktuálních problémů bývá k dispozici odborná lékařská pomoc, pravidelná edukace klientů při individuálním  rehabilitačním cvičení," dodává paní doktorka Dědičová. Důležité ale je, aby nemocný pokračoval v cvičení i po odjezdu z lázní a lázeňskou léčbu bral jako start ke zlepšení svého života s touto nemocí.  

Lázeňský pobyt přesně pro Vás

Máte-li potíže s revmatoidní artritidou, vřele Vám doporučujeme lázeňský pobyt Top komplexní léčba v lázeňském hotelu Eliška v Termálních lázních Velké Losiny. Ucelený rehabilitační program vedený lékařem. Cílená lázeňská léčba onemocnění pohybových, neurologických, kožních a onkologických. Samoplátecký program nahrazující komplexní lázeňskou péči. Základem programu je odborná fyzioterapie, reflexní léčba a vodoléčba.

Zajímavý program pro osoby, které trpí bolestí pohybového aparátu, nabízí i Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves. Pobyt Regenerace zad a kloubů . Tento Kkmplexní léčebný lázeňský program Vám uleví od Vašich obtíží.