17. 12. 2015

Svěřte se do rukou profesionálů!

Přesto, že naše republika není pod sněhovou přikrývkou, zimní úrazy neubývají. Pokud zvažujete následnou poúrazovou rehabilitaci, svěřte se nám do péče. Nebudete litovat!


Rehabilitace je součástí komplexní léčby prakticky všech úrazů. Její úroveň a způsob provádění je však závislý na typu a závažnosti poranění,“ říká MUDr. Milena Dědičová z Termálních lázní Velké Losiny. „Základem je individuální posouzení problému, na které se pak zaměří fyzioterapeuté. V našich lázních je fyzioterapie včleněna mezi stimulační a relaxační procedury založené na nejrůznějších formách použití sirné termální vody,“ říká MUDr. Dědičová. 

rehabilitačním cvičením je třeba začít co nejdříve po úraze. Například při fixaci končetin sádrou je dobře zahájit polohování a rozcvičovat prsty. U poranění pánve a páteře jsou zase důležitá dechová cvičení. Jindy však může předčasná rehabilitace pacientovi uškodit. Proto o ní vždy musí rozhodnout ošetřující lékař. Budete-li zvažovat lázeňskou rehabilitaci, vřele Vám doporučujeme naše rehabilitační pobyty.

Speciální voda na poranění

„Lázeňská léčba je určována indikačním seznamem, který vydává ministerstvo zdravotnictví. Zde jsou rozděleny jednotlivé skupiny onemocnění a poranění do kategorií, ke kterým jsou přiřazeny přírodní léčivé zdroje,“ uvedla MUDr. Milena Dědičová. Termální lázně Velké Losiny jsou například specifické svými teplými minerálními prameny s vysokým obsahem sulfanů, tj. sloučenin s vysokým obsahem síry.Kombinace termoterapie s chemickým účinkem sulfátových složek působí zmírnění bolestí,zlepšení kloubní pohyblivosti,příznivě ovlivňuje myalgie-což jsou svalové bolesti.   Vzhledem k tomu, že obsah sulfanů je v minerálních vodách ve Velkých Losinách velmi stabilní, patří k nejlepším léčebným přírodním zdrojům v České republice.  

Braňte se civilizačním chorobám v našich lázních

Stres, nadměrná konzumace jídla, alkoholu, cigaret, úbytek fyzického pohybu... To vše jsou příčiny, které z důvodu hektického životního stylu mohou způsobovat tzv. civizilační choroby. Mezi ty nejčastější patří kardiovaskulární onemocnění, poruchy příjmu potravy (obezita, anorexie, bulimie), cukrovka, psychické potíže - zejména syndrom vyhoření nebo deprese. Vše je o změně životního stylu! A my Vám s ní pomůžeme. V našich lázních léčíme i civilizační nemoci. A protože období Vánoc a svátků s sebou přináší právě zvýšený stres a časté přejídání, doporučujeme Vám jedno: zvolnit...