11. 6. 2024

Rozlučte se s napětím a přivítejte vitalitu: Obnovte s námi svůj duševní balanc!

Přestaňte bojovat se stresem a raději investujte čas a energii do péče o svoji duševní pohodu. Jak na to? S naším lázeňským programem Duševní balanc!

 


Ráno se budíte unavení, máte ztuhlý krk, bolavá záda a do ničeho se vám nechce. To je jen několik běžných projevů dlouhodobého stresu. Čím více se do této spirály zamotáváme, tím náročnější nám naše úkoly připadají a tím více starostí se na nás sype ze všech stran. 

Chce to zastavit, dopřát si uvolnění a obnovit rovnováhu těla i mysli. Teprve pak můžete každodenní výzvy řešit v klidu a efektivně. Právě takovou obnovu si můžete dopřát díky našemu pobytu Duševní balanc. Ten je součástí inovativního konceptu Health Balance, na který se zaměřujeme v lázeňském hotelu Nivamare v Luhačovicích. Jak konkrétně vám může pomoci?

Najděte svůj balanc

Někdy jednoduše nestačí si párkrát do týdne lehnout k televizi a nic neřešit – chce to něco víc. Během našeho pobytu se vám podaří načerpat síly a naučit se běžné stresující situace zvládat s větším klidem a sebevědomím. Své duševní zdraví tak s námi můžete nejen obnovit, ale zároveň si ho dlouhodobě udržovat.

Základem celého našeho programu Duševní balanc je individuální péče o psychickou pohodu. Každý klient má k dispozici konzultace se zkušeným psychoterapeutem. Ten vám pomůže najít vnitřní rovnováhu a stabilitu, díky čemuž si osvojíte zdravější přístup k výzvám moderního života.

Komplexní přístup k duševnímu zdraví

V tomto i dalších programech, které v hotelu Nivamare nabízíme, kombinujeme moderní medicínské postupy s léčivou silou přírodních zdrojů. K péči o naše klienty přistupujeme individuálně, ale přitom komplexně. Každý náš program sestavujeme na základě šesti základních elementů, na kterých je filozofie lázeňské péče v hotelech a resortech ROYAL SPA založena. Konkrétně sem spadá:

  • VODA – máme pro vás připravené široké spektrum procedur s použitím přírodních minerálních pramenů. Spadají sem například koupele, pitné kúry nebo cvičení v bazénu, které zajišťují psychické uvolnění, ale zároveň mohou mít také stimulační a regenerační účinky;

  • DOTEK – různé druhy masáží a rehabilitačních cvičení se zkušenými fyzioterapeuty rozproudí vaše tělo, podpoří snížení stresu a také relaxaci svalů;

  • MYSL – zážitky jako procházky v parku nebo pobyty v parní lázni či sauně vám pomohou vyčistit mysl a nechat se unášet na vlně příjemného uvolnění;

  • AKTIVITA – pravidelný pohyb dokáže dělat divy nejen s tělem, ale také s myslí. Proto vás naučíme, jak se zdravě hýbat, abyste si své zdraví a pohodu udrželi ještě dlouho po návratu z lázní;

  • VÝŽIVA – kvalitní strava bohatá na živiny je základem pevného zdraví, a proto je neodmyslitelnou součástí našich lázeňských pobytů, ať už ve formě plné penze či polopenze;

  • RELAXACE – při pobytu v lázních se vzdálíte od svých každodenních starostí a naopak se oddáte se odpočinku, takže můžete sledovat, jak se vaše napětí rozpouští a střídá ho fyzická i duševní pohoda.

 

Relaxace v NIVAMARE

Dokonale promyšlené procedury

Pobyt ale samozřejmě není založený pouze na sezeních s terapeutem. Jeho součástí jsou i další procedury, které vám zvednou náladu, vyčistí mysl a uvolní fyzické napětí z těla. 

Jednou z těch nejúčinnějších je fototerapie neboli terapie prokognitivním světlem s vysokou intenzitou. Takové světlo totiž napodobuje denní sluneční svit, díky čemuž přispívá k vyvážení cirkadiánního rytmu, a tak i zvýšení kvality spánku a zlepšení nálady. Vliv fototerapie na lidskou psychiku je natolik silný, že se stále častěji využívá při léčbě sezónní afektivní poruchy.

S naší duševní pohodou úzce souvisí také to, co jíme. Špatná volba potravin a nedostatek některých živin může přímo ovlivňovat naši náladu a schopnost čelit náročným situacím. Během konzultací s nutričním terapeutem se dozvíte, jak ke svému stravování přistupovat s ohledem na vaši fyzickou i psychickou výkonnost a získat nad ním větší kontrolu.

Typickým symbolem duševního klidu jsou lidé, jak dělají jógu. Tato tradiční praktika v sobě kombinuje pohyb, řízené dýchání a meditaci, a tak pomáhá nejen uvolnit fyzické napětí, ale také zklidnit nervový systém a vyčistit mysl. Právě pro tyto účinky jsme jógové lekce pro začátečníky i pokročilé zařadili do našeho programu.

Nechybí ani prostor pro relaxaci

Ať už máte zájem o pasivní či aktivní trávení volného času, v hotelu Nivamare si během svého pobytu přijdete na své. K dispozici pro vás máme celou řadu regeneračních procedur, díky kterým zmírníte stres a dopřejete si zasloužený odpočinek. Spadají sem zejména lázeňské procedury jako masáže, zábaly a relaxační koupele. Stres ze sebe můžete také „vypotit“ v sauně – je jen na vás, zda vám bude vyhovovat spíše klasická finská, parní nebo infrasauna.

 

Regenerace zdravým pohybem

 

Pro milovníky aktivního pohybu máme připravené také různé formy cvičení v bazénu nebo možnost zapůjčení hůlek pro nordic walking. Druhá z variant vám navíc umožní prozkoumat krásné prostředí města Luhačovic i jeho okolní přírody a vychutnat si volné chvíle strávené na čerstvém vzduchu.

Každý si zaslouží užívat si svůj život naplno. Pokud vám v tom brání stres, není nic jednoduššího než dát svou pohodu na první místo a dopřát si restart v našem hotelu Nivamare. Načerpáte přitom síly a získáte potřebný odstup, abyste se ke každodenním povinnostem dokázali postavit čelem. Tak na nic nečekejte a obnovte svůj duševní balanc ještě dnes!