30. 3. 2023

Lázeňská léčba žen nad 40 let a její příznivé účinky

Valnou většinu žen nad 40 let spojuje velký tlak současnosti na to, aby byly výkonnými pracovnicemi, skvělými matkami, pečlivými hospodyňkami, skvělými společnicemi a milujícími partnerkami. Navíc vždy usměvavé, sexy a v pohodě. Nějakou dobu se tento tlak dá zvládnout. Nedá se ale ustát na všech frontách stejně intenzivně delší dobu...


Dlouhodobé vystavení se vysoké hladině stresu, způsobuje psychické a fyzické obtíže – např. nespavost, podrážděnost, problémy s příjmem potravy (anorexie, bulimie), bolesti pohybového aparátu, apod. Navíc pokud se přidají zdravotní obtíže spojené s hormonálními změnami, které v tomto věku začínají, je pak téměř nemožné vše zvládnout na 100%.

     Pravidelné „vypnutí se“ z každodenního stereotypu umožní unavenému organizmu iniciovat reparační pochody v těle i v duši.  Proto existují wellness a lázeňská zařízení, kde se ženy mohou nechat hýčkat a opečovávat a nabrat sílu do dalších dní

NABÍDKA POBYTŮ

Je možné vybrat z pobytů kratších – víkendových wellness, až po pobyty léčebné, zaměřené více na odstranění již vznikajících zdravotních obtížíWellness pobyt je vhodný pro klientky, u kterých nejsou přítomny vážné zdravotní obtíže a je žádán pouze odpočinek. V opačném případě doporučujeme pobyt, jehož součástí je lékařská konzultace s následným doporučením vhodných lázeňských procedur

novinka v hotelu royal

V Lázeňském hotelu ROYAL v Mariánských Lázních poskytujeme odbornou lázeňskou rehabilitaci založenu na mnohaletých zkušenostech a využití přírodních minerálních zdrojů. Již brzy plánujeme rozšířit nabídku pobytů o speciální pobyt zaměřený na léčbu a eliminaci příznaků hormonální dysbalance pro ženy nad 45 let.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Základním prvkem poskytování lázeňské péče je využití přírodních léčivých zdrojů.

  • Minerální uhličitá koupel sníží úroveň stresu v organismu, zlepší prokrvení vnitřních orgánů a přeladí mysl do módu: „nic nemusím“. 
  • Suchá uhličitá lázeň má pozitivní vliv na cirkulaci v dolních končetinách, malé pánvi a ledvinách. Tím pomůže s odplavením otoků, zlepší práci vaječníků a ledvin.
  • Lymfatické masáže – lymfoven - pomůže proti otokům a celulitidě.
  • Slatinné zábaly krásně prohřejí ztuhlé a bolavé zádové svaly a následná masáž zad již dokončí jejich uvolnění.
  • Dalšími procedurami a pitím léčebných pramenů doladíme celkovou regeneraci organizmu.

     Nedílnou součástí léčby je možnost využití bazénu, whirpoolu, sauny, fitnes a poskytování kosmetických služeb.

A jak často jezdit do lázní? 

Každá žena si zaslouží alespoň jednou ročně mít nějaký čas jen pro sebe a mít na starost pouze, aby nepřišla pozdě na proceduru..

 

     

prim. MUDr. Vítězslava Knedlíková

hlavní lékařka Lázeňského hotelu ROYAL v Mariánských Lázních